Liga francuska: Wygrana PSG, Neymar zadedykował gola Bryantowi

Neymar był autorem obu goli dla PSG. (Fot. Getty Images)
Paris Saint Germain wygrał na wyjeździe z Lille 2:0 w 21. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej i umocnił się na pozycji lidera. Dwie bramki strzelił Brazylijczyk Neymar. Drugą zadedykował zmarłemu tragicznie legendarnemu koszykarzowi Kobe Bryantowi.

Neymar o śmierci 41-letniego Bryanta dowiedział się w przerwie spotkania. Po zdobyciu w 52. minucie gola z rzutu karnego pokazał na palcach cyfrę osiem (z takim numerem grał Bryant w lidze NBA) i pokazał na niebo.

Obaj poznali się w październiku 2017 roku, gdy Amerykanin, który już zakończył karierę w NBA, zwiedzał Paryż i oglądał przy okazji trening PSG. W jego trakcie wymienił kilka podań z gwiazdami paryskiego klubu, a po zakończeniu zajęć sfotografował się z Neymarem, a także Urugwajczykiem Edinsonem Cavanim i Francuzem Kylianem Mbappe.

Zespół PSG ma 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli Olympique Marsylia.

Bryant zginął w niedzielę niedaleko Los Angeles w katastrofie helikoptera.