Liga francuska: Remis PSG, wygrana i awans drużyny Milika

Messi dzień wcześniej miał objawy grypy żołądkowej, ale wczoraj rozegrał całe spotkanie PSG. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain, bez kontuzjowanego Neymara, zremisowali u siebie z Nice 0:0 w 16. kolejce francuskiej ekstraklasy, ale wciąż prowadzą wyraźnie w tabeli. Wiceliderem jest zespół Arkadiusza Milika Olympique Marsylia, który pokonał na wyjeździe Nantes 1:0.

To miał być wieczór świętowania na Parc des Princes. Przed spotkaniem z Nice Lionel Messi zaprezentował Złotą Piłkę; w poniedziałek słynny Argentyńczyk po raz siódmy w karierze wygrał prestiżowy plebiscyt magazynu "France Football".

34-letni piłkarz wykazywał dzień przed meczem objawy grypy żołądkowej, opuścił wtorkowy trening, ale przeciwko ekipie z Nicei rozegrał całe spotkanie.

Bez kontuzjowanego Neymara, który z powodu urazu stawu skokowego musi pauzować od sześciu do ośmiu tygodni, paryżanie nie byli w stanie znaleźć sposobu na defensywę Nice.

Ostatecznie zremisowali 0:0, ale wciąż mogą ze spokojem patrzeć na ligową tabelę. Mają 41 punktów i o 12 wyprzedzają następny zespół.

Tą drużyną jest Olympique Marsylia, mająca jedno spotkanie rozegrane mniej.

Wczoraj wieczorem podopieczni trenera Jorge Sampaolego pokonali na wyjeździe Nantes 1:0. Mieli ułatwione zadanie, bowiem gospodarze od 32. minuty grali w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył Nicolas Pallois.

Jedyną bramkę strzelił w 30. minucie Brazylijczyk Gerson. Milik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 67. minucie.

RC Lens, z Przemysławem Frankowskim w składzie, zremisował na wyjeździe z Clermont Foot 2:2 i po trzecim z rzędu meczu bez zwycięstwa jest w tabeli piąty - 26 pkt. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, a w 69. minucie został ukarany żółtą kartką.