Ligue 1: RC Lens missed the chance to catch up with PSG

W tabeli Lens traci dwa punkty do PSG. (Fot. GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP via Getty Images)
RC Lens' players missed the chance to equalise points with French Premier League leader Paris Saint Germain. Yesterday, with Przemyslaw Frankowski in the squad, they drew 1:1 away against Troyes. The leader will play at home today against Reims.

Niewiele brakowało, żeby drużyna Lens doznała porażki. Troyes prowadziło od 50. minuty po golu Yassera Larouciego.

Wyrównał dopiero w 88. minucie Adrien Thomasson, sprowadzony w styczniu ze Strasburga za cztery miliony euro.

Dzięki tej bramce piłkarze Lens przedłużyli do dziesięciu serię ligowych meczów bez porażki. Cały mecz w barwach gości rozegrał Frankowski. Z powodu kontuzji wciąż pauzuje Adam Buksa, a poza kadrą meczową był Łukasz Poręba.

Natomiast rezerwowym bramkarzem Troyes był tego dnia Mateusz Lis.

W tabeli Lens ma 45 punktów i traci dwa do PSG, który dzisiaj podejmie Reims. Troyes zajmuje 14. miejsce - 19 pkt.