Ligue 1: Paris Saint-Germain still without losing a point

Paryżanie mieli wczoraj powody do radości, a bohaterem meczu był Hakimi. (Fot. SEBASTIEN BOZON/AFP via Getty Images)
Paris Saint-Germain players took their seventh win in seven rounds of the French Premier League and strengthened their lead in the table. Yesterday they beat Metz 2-1 away, scoring the decisive goal in the fifth minute of the second half.

Bohaterem paryżan był boczny obrońca - Marokańczyk Achraf Hakimi, który zdobył obie bramki, pierwszą z nich już w piątej minucie. Dla gości trafił w 39. Boubakar Kouyate.

W składzie PSG zabrakło Argentyńczyka Lionela Messiego, który w poprzedniej kolejce doznał urazu kolana.

Lider zgromadził 21 punktów i pewnie prowadzi w tabeli. Zespoły z miejsc 2-4 wczoraj nie zdołały wygrać.

Zajmujący drugie miejsce Olympique Marsylia (14 pkt), bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika w kadrze, zremisował na wyjeździe bezbramkowo z trzecim Angers (12 pkt). Na czwarte miejsce po porażce u siebie ze Strasbourgiem 0:1 spadł z kolei Lens (12). W składzie gospodarzy cały mecz rozegrał Przemysław Frankowski, a rezerwowym gości był Karol Fila.

Źródło zbliżone do PSG: "Mbappe nie był na sprzedaż"

LM: Wstydliwy remis PSG. Wygrane drużyn z Anglii