Liga francuska: Niespodziewana porażka PSG

Rennes z dwoma zwycięstwami zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ligue 1. PSG jest na ósmej pozycji z trzema "oczkami". (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu piłkarze Paris Saint-Germain niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Rennes 1:2 w drugiej kolejce francuskiej ekstraklasy. Był to trzeci mecz tych drużyn od 27 kwietnia i drugie zwycięstwo niżej notowanego zespołu.

Pod koniec poprzedniego sezonu Rennes niespodziewanie pokonało PSG w finale Pucharu Francji po rzutach karnych. Na początku sierpnia podopieczni Niemca Thomasa Tuchela zrewanżowali się, wygrywając 2:1 w spotkaniu o krajowy Superpuchar.

W niedzielę jednak paryżanie znów musieli uznać wyższość Rennes, mimo że w 36. minucie Urugwajczyk Edinson Cavani dał im prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wyrównał Senegalczyk Mbaye Niang, a wynik ustalił niedługo po zmianie stron Romain del Castillo.

Rennes z dwoma zwycięstwami zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ligue 1. PSG jest na ósmej pozycji z trzema "oczkami". Prowadzi Olympique Lyon, który wygrał oba swoje spotkania zdobywając dziewięć bramek i nie tracąc ani jednej.

Na dnie jest AS Monaco, którego piłkarzem jest Kamil Glik. Klub z Księstwa w sobotę przegrał z Metz 0:3, a Polak "podarował" rywalom rzut karny, gdy dotknął piłki ręką we własnej "szesnastce".