Ligue 1: Lille is not slowing down, PSG is chasing

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Lille (na zdj.) ma 76 punktów i wyprzedza PSG o jeden. (Fot. Getty Images)
Lille players are not slowing down in the competition for the French championship. In the 35th round, the leader defeated Nice 2-0 at home yesterday. Runner-up and defender of the title Paris Saint-Germain won that day in the capital with Lens 2: 1.

Oba gole dla Lille strzelili piłkarze z Turcji - Burak Yilmaz w trzynastej oraz Zeki Celik w 56. minucie. Zespół Nice przez prawie całą drugą połowę grał w dziesiątkę.

Natomiast o zwycięstwie PSG nad Lens przesądzili brazylijscy piłkarze - Neymar oraz Marquinhos (po asyście Neymara). Rywali odpowiedzieli tylko trafieniem Kameruńczyka Ignatiusa Ganago w 61. minucie.

"Było ciężko, zwłaszcza w drugiej połowie. Zdobywamy trzy punkty, to jest najważniejsze" - stwierdził obrońca PSG Presnel Kimpembe.

Paryżanie rywalizują również w Lidze Mistrzów. W pierwszym meczu półfinałowym ulegli u siebie Manchesterowi City 1:2. Rewanż we wtorek.

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Lille ma 76 punktów i wyprzedza PSG o jeden. Trzecie w tabeli Monaco (71) w szlagierze kolejki podejmie w niedzielę czwarty Olympique Lyon (67).

W piątek Olympique Marsylia Arkadiusza Milika zremisował u siebie ze Strasbourgiem 1:1 i zajmuje szóste miejsce - 56 punktów.