Liga francuska: Drużyna Milika przegrała na boisku lidera

Milik (po prawej) rozegrał całe spotkanie. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Olympique Marsylia, z Arkadiuszem Milikiem w składzie, przegrali na wyjeździe z prowadzącym w ekstraklasie francuskiej Lille 0:2. Obie bramki zdobył Kanadyjczyk Jonathan Davis - w 90. minucie oraz w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Milik rozegrał całe spotkanie, czwarte w barwach Marsylii, którą reprezentuje od stycznia, ale z miesięczną przerwą na leczenie kontuzji. Po raz pierwszy na ławce trenerskiej Olympique zasiadł Argentyńczyk Jorge Sampaoli, były selekcjoner reprezentacji swojego kraju i Chile.

Wczoraj rozegrano komplet meczów 28. kolejki. Z kwartetu, prowadzącego z dużą przewagą nad resztą stawki, zwycięstwa odniosły trzy zespoły. Oprócz Lille wygrali piłkarze Paris Saint-Germain, pokonując na wyjeździe Bordeaux 1:0 oraz Olympique Lyon, który w takim samym stosunku pokonał u siebie Rennes.

Porażki doznało tylko AS Monaco, któremu nie udała się podróż do Strasburga. Piłkarze z Księstwa przegrali 0:1, tracąc gola w doliczonym czasie gry.