French league: Milik's debut, Olympique de Marseille defeat

Olympique Marsylia, po udanej jesieni, ostatnio wyraźnie obniżył loty... (Fot. Getty Images)
Arkadiusz Milik made his debut on Saturday evening at Olympique de Marseille, but his team lost against AS Monaco 3-3 in the 21st round of the French league, having suffered a third league defeat in a row. The Polish footballer entered the field in the 59th minute, still at 1: 1.

Niespełna 27-letni Milik, 56-krotny reprezentant Polski, od sierpnia 2016 roku występował w Napoli w lidze włoskiej, jednak w ostatnim czasie był odsunięty od pierwszego zespołu.

Klub z Marsyli wypożyczył go na 18 miesięcy, z opcją wykupu. Według mediów kwota całego transferu wyniesie osiem milionów euro plus cztery miliony tzw. bonusów.

Polski napastnik zadebiutował już w sobotnim meczu z AS Monaco, choć raczej nie będzie miło wspominać tego wieczoru.

Goście z Marsylii do przerwy prowadzili po strzale Serba Nemanji Radonjica, ale zaraz na początku drugiej połowy wyrównał Chilijczyk Guillermo Maripan.

Piłkarze Olympique coraz rzadziej atakowali i w 59. minucie szansę otrzymał Milik, zmieniając Argentyńczyka Dario Benedetto.

Napastnik reprezentacji Polski starał się być aktywny, jednak nie miał dogodnych okazji. Znacznie częściej atakowali gospodarze, co przyniosło im wymierne korzyści.

W 75. minucie bramkę na 2:1 dla Monaco zdobył Aurelien Tchouameni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Francuz popisał się skutecznym strzałem głową. Był zupełnie niepilnowany, defensywa gości pogubiła się w tej sytuacji. Najbliżej Tchouameniego był Milik, jednak też nie zdołał go powstrzymać.

W doliczonym czasie gry Monaco strzeliło kolejnego gola, tym razem doświadczony reprezentant Czarnogóry Stevan Jovetic po bardzo mocnym uderzeniu z rzutu wolnego.

Olympique Marsylia, po udanej jesieni, ostatnio wyraźnie obniżył loty. W sobotę zespół doznał trzeciej porażki z rzędu, a czwartej, licząc z Superpucharem Francji.

Łącznie w ostatnich ośmiu meczach ligowych poniósł pięć porażek, wygrał w tym czasie tylko jedno spotkanie.

W efekcie drużyna jest szósta tabeli Ligue 1 (32 pkt). Monaco awansowało na czwarte miejsce - 39 pkt.