Liga francuska: Bramka Neymara dała zwycięstwo PSG

Neymar znów zachwycił kibiców. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu piłkarze Paris Saint-Germain pokonali przed własną publicznością Strasbourg 1:0 w piątej kolejce francuskiej ekstraklasy. Bramkę uzyskał w doliczonym czasie drugiej połowy Brazylijczyk Neymar, który rozegrał pierwszy mecz w tym sezonie.

Tego lata Neymar miał przenieść się z powrotem do Barcelony, z której przed dwoma laty odszedł do PSG za rekordową w historii futbolu kwotę 222 milionów euro. Kluby z Hiszpanii i Francji nie zdołały się jednak porozumieć.

Po zamknięciu okienka transferowego Brazylijczyk wrócił więc do składu PSG. Do siatki trafił efektownymi "nożycami" w drugiej doliczonej minucie, dzięki czemu gospodarze zgarnęli komplet punktów i prawie na pewno utrzymają się na pozycji lidera Ligue 1.

Choć trafienie Neymara wywołało na trybunach radość, część kibiców buczała na strzelca, któremu zarzuca się brak przywiązania do klubowych barw.

Wczoraj nie mogli wystąpić kontuzjowani Kylian Mbappe i Urugwajczyk Edinson Cavani.

Paryżanie mają 12 punktów i bramki 11-2. Tyle samo "oczek" wieczorem mogą mieć Rennes i Nice, ale musiałyby odnieść bardzo wysokie zwycięstwa, aby wyprzedzić mistrzów kraju.