Liga angielska: Wygrane faworytów, porażka drużyny Fabiańskiego

Drużyna Łukasza Fabianskiego przegrała z West Bromwich Albion (Fot.Getty Images)
Chelsea Londyn, Manchester City oraz Manchester United odniosły zwycięstwa we wczo9rajszych meczach 25. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Porażkę poniosła drużyna Łukasza Fabiańskiego Swansea, która uległa na wyjeździe West Bromwich Albion 0:2.

Z czołowych drużyn najwięcej problemów ze zwycięstwem mieli piłkarze Chelsea. Podopieczni Jose Mourinho pokonali u siebie Everton 1:0, a zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w 89. minucie, po strzale zza pola karnego Brazylijczyka Williana. Kilka minut wcześniej do siatki gości trafił - także z dystansu - Nemanja Matic, ale sędzia nie uznał gola z powodu pozycji spalonej innego Serba, Branislava Ivanovica.

Chelsea (59 pkt) zachowała siedem punktów przewagi nad Manchesterem City, który nie miał kłopotów z pokonaniem na wyjeździe Stoke City 4:1. Dwa gole dla mistrzów Anglii zdobył Sergio Aguero (jednego z rzutu karnego), a po jednym James Milner i Samir Nasri. Jedyne trafienie dla gospodarzy zaliczył doświadczony Peter Crouch.

Trzeci w tabeli Manchester United (47 pkt) wygrał u siebie z przedostatnim Burnley 3:1, po dwóch bramkach Chrisa Smallinga oraz trafieniu z rzutu karnego Robina van Persiego.

Porażkę ponieśli piłkarze Swansea. Walijska ekipa, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, uległa na wyjeździe West Bromwich Albion, a polskiego bramkarza pokonali Nigeryjczyk Brown Ideye w 60. minucie oraz prawie kwadrans później Saido Berahino.

Dzień wcześniej odbyły się cztery mecze. Piłkarze piątego w tabeli Arsenalu pokonali u siebie ostatni Leicester City 2:1. Wojciech Szczęsny ponownie był rezerwowym w ekipie z Londynu, natomiast obrońca gości Marcin Wasilewski grał od 59. minuty i zobaczył żółtą kartkę za faul na bramkarzu gospodarzy Davidzie Ospinie. Na ławce rezerwowych Arsenalu nie było 17-letniego Krystiana Bielika, sprowadzonego w styczniu z Legii Warszawa.