Liga angielska: West Ham, w składzie z Fabiańskim, wygrał z liderem Chelsea

Fabiański w 2018 dołączył do West Hamu United, z którym w sezonie 2021/2022 wystąpił w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. (Fot. Getty Images)
Drużyna West Ham United, w bramce z Łukaszem Fabiańskim, pokonała u siebie Chelsea Londyn 3:2 (1:2) w meczu 15. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Mimo porażki, zespół Chelsea pozostał na prowadzeniu, ale jeszcze dzisiaj może je stracić.

Zawodnicy Chelsea wygrywali 1:0 i 2:1 po golach Thiago Silvy w 28. minucie i Masona Mounta w 44. W pierwszej połowie trafienie dla gospodarzy zanotował Manuel Lanzini w 40. minucie z rzutu karnego.

W drugiej części o derbowym zwycięstwie "Młotów" przesądzili Jarrod Bowen (56) i rezerwowy obrońca Arthur Masuaku (87).

Chelsea dalej jest liderem Premier League i ma przewagę jednego "oczka" nad Manchesterem City i dwóch nad Liverpoolem.

Dzisiaj czołowe kluby grają na wyjazdach - Liverpool z ekipą Wolverhampton Wanderers i Manchester City z Watford.