English league: Ronaldo passes 800 career goals

Ronaldo strzelający swoją 801. bramkę w karierze podczas meczu pomiędzy Manchesterem United a Arsenalem. (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo has passed the 800 goal mark in his career, counting club and national team appearances. The Portuguese scored two goals last night as Manchester United beat Arsenal 3-2 at home in the 14th round of the English Premier League.

W 52. minucie słynny piłkarz wyprowadził "Czerwone Diabły" na prowadzenie 2:1 i to był jego 800. gol w karierze.

Chwilę później "Kanonierzy" wyrównali na 2:2 (Norweg Martin Oedegaard), ale w 70. minucie Ronaldo zapewnił zwycięstwo gospodarzom, strzelając z rzutu karnego swoją 801. bramkę.

115 z tych trafień zaliczył w reprezentacji Portugalii - jest rekordzistą światowego futbolu pod względem liczby goli w drużynach narodowych.

W karierze klubowej reprezentował również barwy Sportingu Lizbona, Realu Madryt i Juventusu Turyn.

Manchester United dzięki wczorajszemu zwycięstwu awansował na siódme miejsce w Premier League (21 pkt). Arsenal jest piąty - 23.