Liga angielska: Ronaldo przekroczył granicę 800 goli w karierze

Ronaldo strzelający swoją 801. bramkę w karierze podczas meczu pomiędzy Manchesterem United a Arsenalem. (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo przekroczył granicę 800 goli w karierze, licząc występy w klubach i reprezentacji. Łącznie ma już 801. Wczorajszego wieczoru Portugalczyk zdobył dwie bramki, a jego Manchester United pokonał u siebie Arsenal 3:2 w 14. kolejce angielskiej ekstraklasy.

W 52. minucie słynny piłkarz wyprowadził "Czerwone Diabły" na prowadzenie 2:1 i to był jego 800. gol w karierze.

Chwilę później "Kanonierzy" wyrównali na 2:2 (Norweg Martin Oedegaard), ale w 70. minucie Ronaldo zapewnił zwycięstwo gospodarzom, strzelając z rzutu karnego swoją 801. bramkę.

115 z tych trafień zaliczył w reprezentacji Portugalii - jest rekordzistą światowego futbolu pod względem liczby goli w drużynach narodowych.

W karierze klubowej reprezentował również barwy Sportingu Lizbona, Realu Madryt i Juventusu Turyn.

Manchester United dzięki wczorajszemu zwycięstwu awansował na siódme miejsce w Premier League (21 pkt). Arsenal jest piąty - 23.