Liga angielska: Porażka drużyny Klicha, wygrana zespołu Fabiańskiego

Po 18 meczach Leeds ma 23 punkty i jest na 12. miejscu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Leeds United, w tym Mateusz Klich, przegrali u siebie z Brighton & Hove Albion 0:1 w 19. kolejce angielskiej ekstraklasy. Ze zwycięstwa i czystego konta cieszył się natomiast bramkarz West Ham United Łukasz Fabiański - 'Młoty' pokonały Burnley 1:0.

Zwycięską bramkę dla Brighton uzyskał w 17. minucie Francuz Neal Maupay. Klich rozegrał cały mecz.

To trzecia z rzędu porażka Leeds, wliczając tę w minioną niedzielę w Pucharze Anglii czwartoligowym Crawley Town. Co więcej, podopieczni argentyńskiego trenera Marcelo Bielsy nie zdobyli w tych spotkaniach ani jednej bramki, a stracili siedem.

Po 18 meczach Leeds ma 23 punkty i jest na 12. miejscu. Brighton zgromadził 17 w 19 występach i jest sklasyfikowany o cztery pozycje niżej.

West Ham ma 29 pkt po 18 meczach i jest ósmy, ale do trzeciego Manchesteru City ma tylko trzy "oczka" straty. W sobotę zwyciężył dzięki trafieniu Michaila Antonio w dziewiątej minucie.

Fabiański miał tego dnia niewiele pracy. Polaka zabrakło w poprzednim spotkaniu - 1 stycznia z Evertonem, ponieważ doznał kontuzji mięśnia podczas rozgrzewki.

W sobotę może wystąpić jeszcze jeden Polak - Jan Bednarek. Jego Southampton o 21 zmierzy się na wyjeździe z Leicester City.

Najciekawszym wydarzeniem tej kolejki będzie niedzielne spotkanie broniącego tytułu u drugiego w tabeli Liverpoolu - 33 punkty z liderem Manchesterem United - 36. Początek hitu na Anfield zaplanowano na godzinę 17.30. Z kolei o 20.15 Manchester City (32 pkt) podejmie Crystal Palace (13. pozycja, 23 pkt).