Liga angielska: Pewne zwycięstwo Manchesteru City

To był udany mecz dla piłkarzy Manchester City. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu piłkarze Manchesteru City pokonali na wyjeździe Huddersfield Town 3:0 w meczu 23. kolejki angielskiej ekstraklasy. Tym samym zmniejszyli do czterech punktów stratę do prowadzącego w tabeli Liverpoolu, który w sobotę pokonał Crystal Palace 4:3.

Podopieczni hiszpańskiego trenera Josepa Guardioli nie dali szans gospodarzom, którzy rozgrywali pierwsze spotkanie po zwolnieniu trenera Davida Wagnera. Pochodzący z Niemiec Amerykanin został zwolniony za słabe wyniki.

W ostatnich 10 spotkaniach Huddersfield Town wywalczyło tylko jeden punkt. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 11 punktami i traci już 10 do strefy dającej utrzymanie w elicie.

Dziś bramki dla mistrzów Anglii zdobyli Brazylijczyk Danilo (18.), Raheem Sterling (54.) i Niemiec Leroy Sane (56.). Manchester City jest drugi, zgromadził 56 punktów i traci cztery do Liverpoolu.

"Trener Guardiola zawsze próbuje w przerwie coś nam podpowiedzieć i tym razem też znalazł rozwiązanie po nie najlepszej pierwszej połowie. Chyba wszyscy widzieli, że później graliśmy znacznie lepiej" - ocenił Sane na antenie telewizji Sky Sports.

Lider znacznie bardziej namęczył się w tej kolejce, ale ostatecznie zdołał pokonać u siebie Cardiff City 4:3. Jak zwykle nie zawiódł tercet: Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane. Egipcjanin strzelił dwa gole, zaś Brazylijczyk i Senegalczyk - po jednym.