Man City beats Chelsea 3:1

Mecz się odbył pomimo kilku przypadków zakażeń w drużynie Man City, która dodatkowo pokonała Chelsea. (Fot. Getty Images)
Despite the absence of six players due to COVID-19 infection, Manchester City defeated Chelsea 3-1 in London in the 17th round of the English league without any problems. 'The Citizens' moved up to fifth place in the table.

Już do przerwy podopieczni hiszpańskiego trenera Josepa Guardioli prowadzili trzema bramkami. W ciągu niewiele ponad kwadransa bramkarza gospodarzy pokonali Ilkay Guendogan (18.), Philip Foden (21.) i Kevin De Bruyne (34.). Honorową bramkę dla londyńczyków uzyskał w doliczonym czasie drugiej połowy Callum Hudson-Odoi (90+2.).

Manchester City ma 29 punktów, ale ma rozegrane o jedno spotkanie mniej od prowadzącej dwójki - Liverpoolu i Manchesteru United. Oba te zespoły mają po 33 "oczka" po 16 meczach. Chelsea jest ósma - 26 pkt w 17 spotkaniach.

Na trzeciej pozycji jest Leicester City - 32 pkt w 17 meczach. "Lisy" pokonały w niedzielę na wyjeździe Newcastle United 2:1.

Dzisiaj, na zakończenie 17. kolejki, Liverpool zmierzy się na wyjeździe z Southampton. Piłkarzem gospodarzy jest Jan Bednarek.