Liga angielska: Liverpool zdemolował Watford, cztery gole Salaha

Salah (po prawej) został trzecim piłkarzem Liverpoolu w historii, który w jednym sezonie Premier League zdobył co najmniej 25 bramek. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Liverpoolu pokonali na własnym stadionie Watford aż 5:0 we wczprajszym meczu 31. kolejki angielskiej ekstraklasy. Aż cztery bramki zdobył Mohamed Salah. Egipcjanin z 28 trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców.

Salah swój koncert rozpoczął już w czwartej minucie. Wpadł w pole karne, zgubił dwóch obrońców i pokonał bramkarza. Na 2:0 podwyższył tuż przed przerwą, a kolejne gole strzelił w 77. i 85. minucie.

Na początku drugiej połowy 25-letni skrzydłowy zaliczył jeszcze asystę przy trafieniu Roberto Firmino.

Salah został trzecim piłkarzem Liverpoolu w historii, który w jednym sezonie Premier League zdobył co najmniej 25 bramek. Pozostali to Robbie Fowler (1994/95 i 1995/96) i Luis Suarez (2013/14).

Odbyły się tylko cztery spotkania 31. kolejki, a Liverpool był jedyną drużyną z czołówki, która wybiegła na boisko. Pozostałe zostały odwołane, bo w sobotę i niedzielę toczy się również rywalizacja w ćwierćfinałach Pucharu Anglii.

Liverpool w tabeli jest trzeci. Prowadzi Manchester City, który jest już bardzo blisko mistrzostwa. Aż o 16 punktów wyprzedza zajmującego drugą pozycję rywala zza miedzy - Manchester United.