Liga angielska: Liverpool stracił zwycięstwo w 95. minucie

Liverpoolowi nie udało się uzyskać dzisiaj przewagi nad Newcastle United i mecz zakończył się remisem... (Fot. Getty Images)
Piłkarski mistrz Anglii Liverpool znów nie zdobył kompletu punktów. W dzisiejszym meczu 33. kolejki zremisował z Newcastle United 1:1 (1:0), tracąc bramkę w piątej minucie doliczonego czasu gry. Jej zdobywcą był Joe Willock.

"The Reds" prowadzili niemal przez całe spotkanie, bowiem już w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah.

Później obrońcy tytułu mieli przewagę i sytuacje na podwyższenie wyniku, lecz ten się nie zmienił. Przeciwnicy zaś grali do końca i dopięli swego rzutem na taśmę. Wcześniej bramkę zdobył rezerwowy Newcastle Callum Wilson, ale po analizie VAR nie została zaliczona.

W tabeli Liverpool zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 54 punktów. Cztery najlepsze kluby zakwalifikują się do Ligi Mistrzów, a na ostatniej z tych pozycji znajduje się obecnie Chelsea – 55.

Zdecydowanym liderem jest Manchester City – 77 pkt.