English Premier League: Liverpool have smashed Arsenal. Promotion of Manchester City

Piłkarze Liverpoolu zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli. (Fot. Getty Images)
Liverpool's players beat Arsenal London 4-0 at home in the 12th round of the English Premier League. The Reds moved up to second place in the table. They are four points behind FC Chelsea FC, who previously won a 3-0 victory over Leicester City.

Przed spotkaniem Arsenal mógł się pochwalić serią ośmiu spotkań bez porażki. Na Anfield skutecznie bronił się do 39. minuty, kiedy prowadzenie gospodarzom dał Senegalczyk Sadio Mane. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Portugalczyk Diogo Jota, Egipcjanin Mohamed Salah i rezerwowy Japończyk Takumi Minamino.

"Kontrolowaliśmy grę i w odpowiednich momentach efektownie podkręcaliśmy tempo. To była mieszanka dojrzałego i ekscytującego występu. W takich meczach ważne jest, aby trzymać przeciwnika jak najdalej od własnej bramki. Wiemy, co Arsenal może zrobić, ale dzisiaj na nic nie pozwoliliśmy – to największy komplement, jaki mogę powiedzieć o mojej drużynie" - podkreślił trener Liverpoolu Juergen Klopp.

Piłkarze Manchesteru City pokonali dziś z kolei u siebie Everton 3:0 w meczu 12. kolejki angielskiej ekstraklasy. Obrońcy tytułu wrócili na drugie miejsce w tabeli. Tracą trzy punkty do prowadzącej Chelsea Londyn, która w sobotę wygrała z Leicester City także 3:0.

Prowadzenie gospodarzom w 44. minucie dał Raheem Sterling po ładnym podaniu Joao Cancelo. W drugiej połowie bramki zdobyli Rodri z prawie 30 metrów oraz dla odmiany z bliskiej odległości Bernardo Silva.

Manchester na drugie miejsce awansował kosztem Liverpoolu, którego wyprzedza teraz o punkt.