Liga angielska: Kolejna pewna wygrana Chelsea

Chelsea Londyn utrzymała się na pozycji lidera (Fot. Getty Images)
Chelsea Londyn pokonała Hull City 2:0 w meczu 16. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii i utrzymała się na pozycji lidera. Stołeczny zespół nadal o trzy punkty wyprzedza broniący tytułu Manchester City, który poradził sobie na wyjeździe z Leicester City 1:0.

Gole dla Chelsea zdobyli Belg Eden Hazard (7') oraz Diego Costa (68'). Pochodzący z Brazylii reprezentant Hiszpanii wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy od ponad 461 minut. Było to jego 12. trafienie - więcej ma tylko kontuzjowany obecnie argentyński napastnik Manchesteru City Sergio Aguero (14).

Chelsea zgromadziła 39 punktów, ale nie powiększyła przewagi nad wiceliderem. "The Citizens" odnieśli skromne, ale cenne zwycięstwo nad beniaminkiem z Leicester, w którym cały mecz rozegrał Marcin Wasilewski. Jedyną bramkę zdobył w końcówce pierwszej połowy Frank Lampard, znany głównie z występów z Chelsea.

Wypożyczony z New York City pomocnik zdobył swoją czwartą bramkę w sezonie, a 175. w Premier League w karierze. W klasyfikacji wszech czasów zrównał się na czwartym miejscu z Francuzem Thierrym Henrym.

Manchester zyskał trzy punkty, ale stracił w wyniku kontuzji dwóch zawodników. Tuż przed pierwszym gwizdkiem wycofano z wyjściowej jedenastki Bośniaka Edina Dżeko, natomiast w drugiej połowie trener Manuel Pellegrini musiał zdjąć z boiska utykającego belgijskiego obrońcę i kapitana Vincenta Kompany'ego.

W meczu rozegranym później Arsenal Londyn pokonał 4:1 Newcastle United. Do składu gospodarzy wrócił po kontuzji bramkarz Wojciech Szczęsny (wystąpił także w środku tygodnia w Lidze Mistrzów).

Było to starcie dwóch sąsiadów z tabeli, którzy mieli po 23 punkty. "Kanonierzy" po wygranej uciekli rywalom na trzy, ale do lidera wciąż tracą 13. Pozostali na szóstym miejscu, choć mają już taki sam dorobek, jak piąte w tabeli Southampton. "Święci" ponieśli czwartą z rzędu porażkę z Burnley, pozwalając beniaminkowi wydostać się ze strefy spadkowej.

Najciekawiej w tej kolejce zapowiada się dzisiejszy klasyk pomiędzy Manchesterm United a Liverpoolem. Początek starcia na Old Trafford o godzinie 13:30 czasu GMT.