Liga angielska: Gol Bednarka, wygrane drużyn z czołówki

To właśnie ten moment, gdy Bednarek (3. od lewej, w czerwonej koszulce), zdobyl gola dla Southampton. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Southampton Jan Bednarek zdobył bramkę w meczu 14. kolejki angielskiej ekstraklasy z Leicester City, zremisowanym przez 'Świętych' u siebie 2:2. Zwycięstwa odniosły zespoły z czołowej trójki w tabeli: Chelsea Londyn, Manchester City i Liverpool.

Bednarek wpisał się na listę strzelców już w trzeciej minucie spotkania na stadionie St. Mary's. To jego pierwszy gol w tym sezonie Premier League. W 22. minucie do remisu doprowadził reprezentant Irlandii Północnej Jonny Evans, ale w 34. Southampton znów prowadził po trafieniu Szkota Che Adamsa. Na początku drugiej połowy Leicester City zdołało po raz drugi odrobić stratę.

"Święci" mają 15 punktów i są na 15. miejscu w tabeli z identycznym bilansem jak inny zespół z Polakiem w kadrze - Leeds United Mateusza Klicha. We wtorek podopieczni Argentyńczyka Marcelo Bielsy pokonali u siebie Crystal Palace 1:0.

Leicester City jest z kolei na ósmej pozycji z 19 punktami.

Prowadząca w tabeli Chelsea Londyn nie bez kłopotu zwyciężyła na wyjeździe Watford 2:1. Gole dla gości zdobyli Mason Mount (29.) i Marokańczyk Hakim Ziyech (72.), a dla gospodarzy - Nigeryjczyk Emmanuel Dennis (43.).

"The Blues" mają 33 punkty, o jeden więcej od broniącego tytułu Manchesteru City, który takim samym wynikiem pokonał w Birmingham Aston Villę. To pierwsza porażka gospodarzy w trzecim meczu pod wodzą trenera Stevena Gerrarda.

Piłkarze Chelsea świetnie poradzili sobie z drużyną z Watford. (Fot. Getty Images)

W derbach Liverpoolu po raz pierwszy po serii trzech spotkań bez zwycięstwa nad Evertonem (porażka i dwa remisy) lepszy okazali się "The Reds". Na stadionie lokalnego rywala piłkarze Juergena Kloppa wygrali 4:1. Dwa gole zdobył Egipcjanin Mohamed Salah, który z 13 bramkami otwiera ligową klasyfikację strzelców.

Liverpool zgromadził 31 punktów, Everton ma 15 i zajmuje 14. pozycję.

Blisko wygranej był także czwarty West Ham United, w bramce z Łukaszem Fabiańskim. "Młoty" prowadziły w Londynie z Brighton&Hove Albion od piątej minuty, kiedy gola zdobył Czech Tomas Soucek, i utrzymywały korzystny wynik przez większą część spotkania, także przy udziale polskiego bramkarza. W 39. minucie wyszedł on zwycięsko z sytuacji sam na sam z pomocnikiem gości Jakubem Moderem. W 89. minucie Fabiańskiego efektowną przewrotką pokonał jednak Francuz Neal Maupay i mecz zakończył się remisem 1:1.

West Ham ma 24 punkty - o jeden więcej od Arsenalu Londyn, który w czwartek zmierzy się na Old Trafford z Manchesterem United. Brighton zgromadził 19 "oczek" i jest siódmy.

Wczoraj doszło do nieprzyjemnych sytuacji na trybunach trzech stadionów. W meczu Southampton - Leicester City opóźniono początek drugiej połowy ze względu na problemy ze zdrowiem jednego z kibiców. Spotkanie Watfordu z Chelsea przerwano na kilkanaście minut, bo jeden z fanów miał atak serca (klub poinformował później, że stan mężczyzny jest stabilny).

Natomiast w starciu Wolverhampton Wanderers z Burnley (0:0) piłką w głowę trafiona została kobieta, którą na miejscu opatrzyły służby medyczne, próbując jednocześnie uspokoić jej zapłakanego synka. Tam również grę wstrzymano, choć na krótką chwilę.