Liga angielska: Fabiański obronił rzut karny, ale West Ham przegrał

Łukasz Fabiański broniący rzutu karnego w derbach Londynu z Arsenalem. (Fot. Getty Images)
Mimo skutecznej interwencji bramkarza Łukasza Fabiańskiego przy rzucie karnym rywali jego West Ham United przegrał w derbach Londynu z Arsenalem 0:2 w 17. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. 'Młoty' spadły z czwartej na piątą pozycję w tabeli.

Fabiański uratował drużynę przed stratą bramki w 69. minucie, kiedy "jedenastkę" wykonywał Francuz Antoine Lacazette. Wówczas jednak gospodarze prowadzili już po golu Brazylijczyka Gabriela Martinellego (48.).

Rzut karny dla "Kanonierów" podyktowany został za faul Czecha Vladimira Coufala, który za nieczystą interwencję został ukarany drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Wówczas wynik się nie zmienił, ale w końcówce drugiego gola dla Arsenalu zdobył Emile Smith Rowe.

West Ham United ma 28 punktów i zajmuje piąte miejsce. Na czwarte awansował jego wczorajszy rywal - 29. Liderem jest Manchester City, który we wtorek rozgromił u siebie Leeds United 7:0 i ma 41 pkt. W zespole gości od 38. minuty wystąpił Mateusz Klich.

Dzisiaj mający 37 pkt wicelider Liverpool podejmie przedostatnią w tabeli ekipę Newcastle United, a trzecia Chelsea - 36 pkt - zagra w Londynie z Evertonem. Planowane jest także spotkanie Leicester City z Tottenhamem Hotspur, ale obie ekipy mają problemy kadrowe ze względu na liczne przypadki infekcji COVID-19.

Właśnie z powodu koronawirusa nie odbył się wczorajszy mecz Burnley z Watfordem, odwołano także wtorkowe starcie Brentfordu z Manchesterem United.

Liga angielska: Aubameyang stracił funkcję kapitana i nie zagra z "Młotami"

Liga angielska: Manchester City rozbił Leeds Klicha 7:0

Liga angielska: Mecz Burnley z Watfordem przełożony z powodu COVID-19