Liga angielska: Fabiański nie zatrzymał lidera

Drużyna Fabiańskiego przegrała 4:0 z Manchester City. (Fot. Getty Images)
West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, przegrał u siebie z prowadzącym w tabeli i broniącym tytułu Manchesterem City 0:4 w dzisiejszym spotkaniu 13. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej.

W pierwszej połowie Fabiański nie obronił nawet jednego strzału, a jego zespół przegrywał już 0:3. Polskiego bramkarza za utratę goli winić jednak nie można. Goście bez trudu ogrywali obronę "Młotów" i strzelali z około pięciu metrów.

W 11. minucie wynik otworzył David Silva, a następnie z bramek cieszyli się Raheem Sterling i Leroy Sane. Niemiec wynik ustalił w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Wciąż tylko dwa punkty mniej od lidera ma Liverpool. "The "Reds" przez ponad godzinę nie potrafili na wyjeździe sforsować obrony Watfordu, ale ostatecznie wygrali 3:0. Na listę strzelców wpisali się Mohamed Salah, Trent Alexander-Arnold i Roberto Firmino.

Od zwycięstwa pracę w Fulham rozpoczął trener Claudio Ranieri. Londyńczycy pokonali u siebie Southampton 3:2 i opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Aleksandar Mitrovic, a jednego dołożył Andre Schuerrle. Dla "Świętych", w których kadrze zabrakło Jana Bednarka, dwukrotnie trafił Stuart Armstrong.

Ponownie zawiódł natomiast Manchester United. Podopieczni Jose Mourinho bezbramkowo zremisowali na własnym stadionie z Crystal Palace. "Czerwone Diabły" w tabeli zajmują dopiero siódme miejsce.