English league: Bednarek's team kept the champion, Liverpool in the lead

Wczorajszy mecz Southampton z Manchester City zakończył się remisem. (Fot. Getty Images)
The defending title, Manchester City, drew a goalless draw with Southampton FC at home in the 5th round of the English Premier League. Jan Bednarek played the whole match among the guests. Liverpool became the leader after winning 3-0 over Crystal Palace.

Polski obrońca wystąpił w ligowym meczu w tym sezonie po raz drugi, ale pierwszy raz znalazł się w wyjściowym składzie. Wcześniej rozegrał całą drugą połowę meczu z Manchesterem United 22 sierpnia (1:1).

"Święci" zagrali tego dnia w defensywie solidnie, dzięki czemu wywieźli z Etihad Stadium punkt.

W doliczonym czasie drugiej połowy gola dla gospodarzy zdobył Raheem Sterling, ale po długiej przerwie na analizę powtórek zespół sędziowski orzekł, że Anglik był na pozycji spalonej i bramki nie uznano.

Southampton ma cztery punkty i jest na 15. pozycji. Manchester City zgromadził 10 i jest drugi, ale tyle samo mają Manchester United, Chelsea Londyn i Everton, które w tej kolejce jeszcze nie grały.

O trzy więcej ma Liverpool, który pewnie wygrał u siebie z Crystal Palace 3:0. Pierwszą bramkę zdobył Senegalczyk Sadio Mane, który cieszył się z setnego gola w koszulce "The Reds". Na 2:0 podwyższył Egipcjanin Mohamed Salah, zostając współliderem klasyfikacji strzelców - po cztery trafienia mają także Michail Antonio z West Ham United oraz Portugalczyk Bruno Fernandes z Manchesteru United. Wynik na Anfield ustalił Gwinejczyk Naby Keita.

Mane wpisał się na listę strzelców w dziewiątym z rzędu ligowym spotkaniu z Crystal Palace. W historii Premier League nikt nie miał tak długiej passy przeciwko jednemu rywalowi.

W innych wczorajszych spotkaniach Arsenal Londyn wygrał na wyjeździe z Burnley 1:0, Norwich City przegrało u siebie z Watfordem 1:3 i pozostaje jedyną ekipą z zerowym dorobkiem punktowym, a beniaminek Brentford pokonał na stadionie rywala Wolverhampton Wanderers 2:0.

Z kolei przedwczoraj Leeds United, w którego barwach cały mecz rozegrał Mateusz Klich, zremisowało na wyjeździe z Newcastle United 1:1. Z dorobkiem trzech punktów goście zajmują 17. miejsce.