Liga angielska: Chelsea Londyn liderem po pierwszej kolejce

Trzy gole dla Chelsea padły już w pierwszej połowie (Fot. Getty Images)
Piłkarze Chelsea Londyn pokonali wczoraj na wyjeździe Burnley 3:1 i objęli prowadzenie w tabeli po pierwszej kolejce sezonu 2014/15 angielskiej ekstraklasy. Gole dla 'The Blues' strzelili Diego Costa, Andre Schuerrle i Branislav Ivanovic.

Spotkanie rozpoczęło się od niespodziewanego prowadzenia beniaminka, dla którego w 14. minucie bramkę zdobył Scott Arfield. To wyraźnie podrażniło podopiecznych trenera Jose Mourinho. Wszystkie trzy gole dla Chelsea padły w kolejnych 20 minutach. W drugiej połowie na boisku już niewiele się działo.

W londyńskiej drużynie zagrali dwaj piłkarze, którzy w poprzednim sezonie bronili barw Atletico Madryt. Pozyskany za 40 mln euro hiszpański napastnik Diego Costa oraz wracający z wypożyczenia bramkarz Thibaut Courtois. Belg w pierwszym składzie zajął miejsce Petra Cecha, który z Chelsea związany jest od 10 lat.

Od zwycięstwa sezon zaczął też Manchester City. W niedzielę obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe Newcastle United 2:0. Na listę strzelców wpisali się Hiszpan David Silva i Argentyńczyk Sergio Aguero.

Wygrał także wicemistrz poprzednich rozgrywek - Liverpool. "The Reds" pokonali u siebie Southampton 2:1. Bohaterem gospodarzy był Raheem Sterling. 19-letni pomocnik zdobył pierwszą bramkę i asystował przy trafieniu Daniela Sturridge'a. W kadrze gości zabrakło miejsca dla Artura Boruca, a podstawowym bramkarzem był sprowadzony przed sezonem Fraser Forster.

Dwaj inni polscy bramkarze rozegrali całe spotkania. W sobotę zwycięstwa odniosły Swansea City Łukasza Fabiańskiego i Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego. "Łabędzie" pokonały na wyjeździe Manchester United 2:1, a "Kanonierzy" w tym samym stosunku u siebie Crystal Palace.