League of Nations: Poles powerless against the Netherlands

Holendrzy okazali się bezkonkurencyjni i są obecnie liderami grupy. (Fot. Getty Images)
The Polish football team lost in Warsaw with the Netherlands 0: 2 in their fifth match of the A4 group of the League of Nations. The team 'Oranje' leads the table. The matter of staying in the group will be settled on Sunday. The Polish team will play against Wales in Cardiff.

Czerwcowy remis 2:2 w Rotterdamie zespołu Czesława Michniewicza pozwalał mieć nadzieję, że w środę kibice gospodarzy mogą liczyć na korzystny wynik. Boiskowa rzeczywistość wyraźnie temu zaprzeczyła. Holendrzy byli zdecydowanie lepszą drużyną. Stworzyli zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich, z których dwie wykorzystali.

Biało-czerwoni też mieli dogodne okazje, ale zdarzały się bardzo sporadycznie. Najlepszej w drugiej połowie nie wykorzystał Arkadiusz Milik, który posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

W drugim meczu tej grupy Walia przegrała w Brukseli z Belgią 1:2. Drużyna gości, z którą niedawno 4-letnim kontraktem związał się Robert Page, w niedzielę w Cardiif będzie rywalem Polski. Stawką utrzymanie się w grupie. Biało-czerwonym wystarczy remis.

Belgia w pierwszej połowie szybko zdominowała przeciwnika. Pierwszy gol padł po akcji prawym skrzydłem Michy Batshuayi'ego. Piłka po jego podaniu trafiła do Kevin De Bruyne, który płaskim strzałem z 16 metrów pokonał Wayne Hennesseya. Z tej samej strony boiska zainicjowana została jedna z kolejnych akcji gospodarzy. Tym razem obaj piłkarze zamienili się rolami. Pewnym egzekutorem okazał się Batshuayi.

Bezpośrednio po przerwie Walijczycy przeprowadzili atak, a po dokładnym dośrodkowaniu w pole karne Moore głową zdobył kontaktową bramkę. Gra się wyrównała. Gościom nie pomógł wprowadzony w drugiej połowie do gry Gareth Bale, który zaliczył 107. występ w narodowych barwach.

Walijczycy na znak żałoby po śmierci królowej Elżbiety II grali z czarnymi opaskami.

W tabeli Holandia prowadzi z 13 pkt, o trzy "oczka" mniej ma druga Belgia.