Liga Mistrzów: AC Milan znokautowany przez Inter Mediolan

Piłkarze AC Milan nie mieli szans w starciu z Interem. (Fot. Getty Images)
AC Milan przegrał w roli gospodarza na San Siro z Interem Mediolan 0:2 (0:2) pierwszy mecz półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż zostanie rozegrany na tym samym stadionie 16 maja.

Milan przystąpił do tego spotkania bez kontuzjowanego Portugalczyka Rafaela Leao, jednej z głównych sił napędowych ofensywy "Rossonerich", i jego brak był widoczny szczególnie w pierwszej połowie. Gospodarze praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod bramką Interu, a sami dali sobie wbić dwa gole i mogli być wdzięczni, że nie padło ich więcej.

Z kolei w ekipie ich lokalnego rywala niewielkim zaskoczeniem mogła być obecność w wyjściowym składzie Edina Dżeko zamiast Belga Romelu Lukaku, ale Bośniak szybko udowodnił, że to nie była zła decyzja trenera Simone Inzaghiego. Już w ósmej minucie 37-letni napastnik popisał się uderzeniem z powietrza po dośrodkowaniu Hakana Calhanoglu z rzutu rożnego, dając Interowi prowadzenie. Kilka chwil później, w 11. minucie, Ormianin Henrich Mchitarjan podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie gra była już bardziej wyrównana, można nawet mówić o niewielkiej przewadze Milanu, która jednak nie przełożyła się na bramkę. Bliski szczęścia był w 63. min Sandro Tonali, ale po jego potężnym uderzeniu piłka odbiła się od jednego z obrońców i słupka i wyszła poza boisko.

Ostatecznie "Rossoneri" oddali w tym spotkaniu tylko jeden celny strzał, który w doliczonym czasie drugiej połowy bez wysiłku obronił Andre Onana.

Z trybun San Siro 236. w historii derby Mediolanu obejrzało ok. 75 tysięcy kibiców, w tym byli piłkarze Andrij Szewczenko, Andrea Pirlo i Mario Balotelli, a także lider światowego rankingu tenisistów Serb Novak Djokovic.

AC Milan i Inter Mediolan to jedyne włoskie ekipy, które w XXI wieku triumfowały w Champions League: AC Milan w 2003 i 2007, natomiast Inter w 2010 roku.