Liga Europy: Szachtar i Sevilla uzupełniły grono półfinalistów

Gol w 88. minucie zapewnił zwycięstwo Sevilli nad Wolverhampton Wanderers 1:0. (Fot. Twitter/@Locampos15)
Piłkarze Szachtara Donieck pokonali FC Basel 4:1, a Sevilla wygrała z Wolverhampton 1:0 we wczorajszych ćwierćfinałach Ligi Europy, w której rywalizacja toczy się obecnie w formie turnieju w Niemczech. Dzień wcześniej awans wywalczyły Inter Mediolan i Manchester United.

Najmniej kłopotów z awansem do półfinałów miał Szachtar Donieck. Ukraiński zespół prowadził w Gelsenkirchen już 4:0 z FC Basel po golach piłkarzy urodzonych w Brazylii - Juniora Moraesa (występuje w reprezentacji Ukrainy), Taisona, Alana Patricka z rzutu karnego oraz Dodo.

Rywale ze Szwajcarii odpowiedzieli tylko trafieniem w doliczonym czasie gry Holendra Ricky'ego van Wolfswinkela.

Więcej emocji było w Duisburgu, gdzie gol strzelony głową w 88. minucie przez Argentyńczyka Lucasa Ocamposa zapewnił zwycięstwo Sevilli nad Wolverhampton Wanderers 1:0. W pierwszej połowie rzutu karnego dla angielskiego zespołu nie wykorzystał Meksykanin Raul Jimenez (obronił bramkarz).

Dzień wcześniej nie było niespodzianek, choć Manchester United długo męczył się w Kolonii z FC Kopenhaga. W ciągu 90 minut gole nie padły, więc sędzia zarządził dogrywkę. Już na jej początku "Czerwone Diabły" miały rzut karny. Do piłki podszedł prezentujący wysoką formę Portugalczyk Bruno Fernandes, który w 95. minucie zapewnił zwycięstwo swojej ekipie.

Fernandes z siedmioma golami jest najlepszym strzelcem obecnej edycji Ligi Europy.

W Duesseldorfie Inter Mediolan wyeliminował Bayer Leverkusen. Spisujący się bardzo dobrze po pandemii włoski klub (zdobył wicemistrzostwo kraju) prowadził w 21. minucie już 2:0 po golach Nicolo Barelli oraz napastnika reprezentacji Belgii Romelu Lukaku. Ten drugi popisał się ekwilibrystycznym zagraniem - zdobył bramkę praktycznie w pozycji leżącej, naciskany przez obrońcę rywali.

Chwilę później kontaktowego gola dla Bayeru strzelił uznawany za przyszłość niemieckiego futbolu Kai Havertz. Do końca wynik już się nie zmienił.

W półfinałach Sevilla zmierzy się z Manchesterem United, a Szachtar Donieck z Interem.