Europa League: A draw between Legia Warszawa and Slavia Praga

Remis dla Legii to bardzo korzystny wynik przed rewanżem na własnym stadionie. (Fot. Facebook/Legia Warszawa)
Legia Warszawa players drew 2: 2 (2: 2) against Slavia Prague in the first match of the 4th qualifying round of the Europa League. The rematch will be played in Warsaw on August 26.

Legia przystąpiła do tego meczu mocno osłabiona. Za żółte kartki pauzował Artur Jędrzejczyk, a odniesiona na środowym treningu kontuzja kolana wykluczyła pomocnika Bartosza Slisza. Jakby tego było mało na rozgrzewce urazu kostki nabawił się napastnik Tomas Pekhart i trener Czesław Michniewicz musiał dokonać korekty w ogłoszonej już jedenastce wprowadzając za Czecha - Mahira Emreliego.

Jak się okazało, roszada ta okazała się szczęśliwa, bo Azer w 20. minucie, po dalekim podaniu Maika Nawrockiego, znalazł się sam przed Ondrejem Kolarem i precyzyjnym lobem posłał piłkę do siatki.

Objęcie prowadzenia przez mistrzów Polski było o tyle niespodziewane, że do tej pory przeważali gospodarze. W 8. minucie niecelny strzał z pola karnego oddał Ivan Schranz, ale chwilę później niepilnowany Abdallah Sima "główkował" obok słupka.

Legia niespełna kwadrans cieszyła się z prowadzenia. W 34. minucie Slavia wywalczyła rzut rożny, Lukas Masopust sprytnie podał do niepilnowanego Alexandera Baha, który strzałem z około 14 metrów posłał piłkę pod poprzeczkę.

Warszawski zespół odpowiedział jednak w znakomitym stylu. Znowu dobrym podaniem z własnej połowy popisał się Nawrocki, a Josip Juranovic huknął zza pola karnego i trafił w górny róg.

Prażanie mogli wyrównać w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Nicolae Stanciu wypracował sobie pozycję strzelecką w polu karnym, lecz nie trafił w bramkę.

Legii nie udało się jednak zejść na przerwę prowadząc. W ostatniej akcji pierwszej połowy Sima podał spod końcowej linii do Masopusta, któremu wystarczył tylko dostawić nogę i skierować piłkę do siatki.

W przerwie trener Michniewicz dokonał dwóch zmian wprowadzając do gry Josuego i Mateusza Hołownię. Chwilę po wznowieniu gry na boisku pojawił się także Maciej Rosołek, zastępując kontuzjowanego Kacpra Skibickiego.

Z kolei szkoleniowiec Jindrich Trpisovsky wprowadził Jana Kuchtę, najlepszego strzelca Slavii w poprzednim sezonie. Napastnik ten miał problemy zdrowotne i dlatego zaczął na ławce rezerwowych.

W drugiej połowie prażanie przeważali, ale obrona Legii, po zastąpieniu przez Hołownię jej słabego punktu, jakim był Lindsay Rose, spisywała się dobrze. Dopiero w 78. minucie Slavia była bliska zdobycia gola, gdy Ondrej Lingr strzelał z kilku metrów i piłka przeleciała tuż obok słupka. Potem Juranovic ofiarną interwencją zapobiegł stracie bramki.

Ostatnie minuty przebiegły dość spokojnie, gdyż porażanie nie byli już w stanie wypracować sobie dobrej okazji. Remis dla Legii, w kontekście problemów kadrowych, to bardzo korzystny wynik przed rewanżem na własnym stadionie.

Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (2:2)

Bramki: 0:1 Mahir Emreli (20), 1:1 Alexander Bah (34), 1:2 Josip Juranovic (37), 2:2 Lukas Masopust (45+3).

Żółte kartki: Slavia - Oscar Dorley, Ibrahim Traore; Legia – Luquinhas, Lindsay Rose.

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy). Widzów: 14 543.

Slavia Parga: Ondrej Kolar - Alexander Bah, Tomas Holes, David Zima, Oscar Dorley - Lukas Masopust (67. Daniel Samek), Ibrahim Traore, Jakub Hromada (46. Jan Kuchta), Nicolae Stanciu (82. Stanislav Tecl), Abdallah Sima (61. Ubong Ekpai) - Ivan Schranz (61. Ondrej Lingr).

Legia Warszawa: Artur Boruc - Josip Juranovic, Lindsay Rose (46. Mateusz Hołownia), Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki, Filip Mladenović - Kacper Skibicki (46. Maciej Rosołek), Andre Martins, Rafael Lopes (46. Josue), Luquinhas - Mahir Emreli.

Piłkarska LM: Wszystko zaczyna się od początku...

Legia Warszawa przegrała z Dinamem Zagrzeb 0:1