Liga Europy: Dotkliwa porażka Manchesteru United, awans Juventusu

To nie był udany mecz dla "Czerwonych Diabłów". (Fot. Getty Images)
Manchester United przegrał na wyjeździe z Sevillą 0:3 i odpadł w ćwierćfinale piłkarskiej Ligi Europy. Do półfinału awansował Juventus Turyn, w składzie z Wojciechem Szczęsnym i Arkadiuszem Milikiem. Awans wywalczyły też Roma, z Nicolą Zalewskim, i Bayer Leverkusen.

W ubiegłym tygodniu na Old Trafford "Czerwone Diabły" zremisowały z Sevillą 2:2, tracąc dwa gole w końcówce po strzałach samobójczych. W rewanżu w stolicy Andaluzji gospodarze, czterokrotni triumfatorzy tych rozgrywek, nie dali im szans. Dwie bramki zdobył Marokańczyk Youssef En Nesyri (8. i 81. minuta), a jedną dołożył Francuz Loic Bade (47.).

W Lizbonie Juventus obronił jednobramkową zaliczkę z pierwszego spotkania, remisując ze Sportingiem 1:1. Wynik został ustalony już w 20. minucie. "Juve" prowadziło po golu Francuza Adriena Rabiota, który później spowodował rzut karny dla gospodarzy, wykorzystany przez Anglika Marcusa Edwardsa.

Spotkanie Juventusu ze Sportingiem zakończyło się remisem. (Fot. Getty Images)

Od początku bramki Juventusu bronił Szczęsny. Przed tygodniem w pierwszym meczu ze Sportingiem opuścił murawę już pod koniec pierwszej połowy ze łzami w oczach z powodu dyskomfortu w klatce piersiowej. Na szczęście nic poważnego się nie stało, ale w miniony weekend we włoskiej ekstraklasie oglądał mecz z Sassuolo (0:1) z ławki rezerwowych. Milik pojawił się na boisku w Lizbonie od 73. minuty.

Bayer Leverkusen pewnie wywalczył awans, wygrywając na wyjeździe 4:1 z debiutującym w europejskich rozgrywkach belgijskim Unionem Saint-Gilloise. Bramki dla gości zdobyli: Francuz Moussa Diaby (2), Holendrzy Mitchel Bakker (38) i Jeremie Frimpong (61) oraz Czech Adam Hlozek (79). Honorowe trafienie dla gospodarzy było dziełem Fina Caspera Terho (65). Pierwszy mecz w Niemczech zakończył się niespodziewanie remisem 1:1.

Piłkarze Bayer Leverkusen byli w świetnej formie. (Fot. Getty Images)

W Rzymie do wyłonienia ostatniego półfinalisty potrzebna była dogrywka. Po 90 minutach AS Roma prowadziła z Feyenoordem Rotterdam 2:1. Gole dla gospodarzy strzelili Leonardo Spinazzola (60) i Argentyńczyk Paulo Dybala (89), a dla Feyenoordu - Brazylijczyk Igor Paixao (80), któremu asystował Sebastian Szymański.

W dodatkowym czasie gry awans Romy przypieczętowali Stephan El Shaarawy (101) oraz Lorenzo Pellegrini (109). Polscy piłkarze nie grali do końca - Zalewski opuścił boisko już w 73. minucie, a Szymański w 91.