Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lidl wprowadza stacje recyklingu do wszystkich sklepów w Irlandii

Lidl wprowadza stacje recyklingu do wszystkich sklepów w Irlandii
Zakupy w sklepach Lidl w Irlandii robi tygodniowo ok. 2 milionów klientów. (Fot. Getty Images)
Lidl jako pierwszy sprzedawca detaliczny w Irlandii zaoferował klientom możliwość recyklingu opakowań po produktach zakupionych w sklepach detalisty - informuje Newstalk.com.
Reklama

Klienci będą mogli pozbyć się niechcianego papieru i plastikowych opakowań w specjalnych punktach umieszczonych na końcu kas. 

Początkowo sieć testowała nowe rozwiązanie w trzech sklepach w Gorey, Greystones i Ballycullen. Próba okazała się tak wielkim sukcesem, że Lidl postanowił umieścić stacje recyklingu w swoich wszystkich irlandzkich oddziałach, których ma 160.

Kontenery na odpady zaczną pojawiać się w supermarketach na początku maja, a do końca miesiąca powinny być dostępne w każdym sklepie należącym do sieci.

"Stacje recyklingu to najnowszy krok na naszej drodze do rozwiązania ważnego problemu odpadów  tworzyw sztucznych" - oświadczył dyrektor zarządzający Lidl Ireland, JP Scally.  "Wdrożyliśmy już kilka inicjatyw związanych z redukcją plastiku, m.in. podjęliśmy decyzję o zakończeniu sprzedaży wielu plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku" - przypomniał Scally.

Z badania przeprowadzonego przez Repak wynika, że Irlandia jest jednym z wiodących krajów w UE w zakresie recyklingu opakowań.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama