Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lider Liberalnych Demokratów zapowiedział rezygnację

Lider Liberalnych Demokratów zapowiedział rezygnację
75-letni poseł zasiada w Izbie Gmin od 1997 roku. (Fot. Getty Images)
Lider proeuropejskich Liberalnych Demokratów Vince Cable zapowiedział wczoraj, że w maju ustąpi ze stanowiska. Rezygnacja będzie gestem wobec nowego pokolenia w ugrupowaniu, które poprowadzi partię do umocnienia pozycji na brytyjskiej scenie politycznej.
Reklama

75-letni poseł, który zasiada w Izbie Gmin od 1997 roku, nie licząc krótkiej przerwy, poinformował o swojej decyzji w wywiadzie udzielonym eurosceptycznemu tabloidowi "Daily Mail". Vince Cable stał na czele Liberalnych Demokratów (Social and Liberal Democrats) od lipca 2017 r.

"Moja żona Rachel bardzo mnie wspierała. Nie przeszkadzało jej to. Zjechała ze mną cały kraj; ale teraz chciałaby spędzać ze mną nieco więcej czasu" - tłumaczył, dodając, że po odejściu ze stanowiska zamierza jednak nadal zasiadać w parlamencie. Planuje również wrócić do pisania książek.

"Oczywiście, wolałbym, żeby za moich rządów doszło do spektakularnego rozkwitu, a nie tylko stopniowej odbudowy partii, ale te wydarzenia były poza moją kontrolą. Fakt, że Theresa May nie jest w stanie przegłosować swojego projektu porozumienia; że udało nam się odrzucić bezumowny Brexit jest hołdem dla tego typu aktywizmu, jaki prowadzi ta partia" - zaznaczył.

Cable formalnie ustąpi ze stanowiska w maju, uruchamiając 12-tygodniowy proces wyboru swojego następcy. Wśród faworytów do objęcia stanowiska są inni posłowie tego ugrupowania: Jo Swinson, Layla Moran oraz Ed Davey.

 

  Komentarze


  • Zenobiuszuk
   15 marca, 20:41

   odchodzi bo ma dużo na sumieniu, dokąd wypierdolił Margaret Thatcher ..bo zrobiła swoje..wyciągła Kraj z nędzy.przez 30 lat nic nie zrobił dla Kraju tylko brał pieniadze za darmo..aż doprowadził właśnie Naród to tej sytuacji..do Patalogi Narodowej wraz z Rządem i On wie w jakim kierunku zmierzą Anglia..do czasów z przed Margaret Thatcher..terroryzm.., strajki.,i chaos..w tym są Najlepsi..i właśnie teraz to pokazują..Zaczyna sie..eh i dla tego odchodzi..

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.05.2019
  GBP 4.912 złEUR 4.300 złUSD 3.854 złCHF 3.819 zł

  Sport


  Reklama