Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Liczba migrantów przybywających do Hiszpanii dwukrotnie wyższa

Liczba migrantów przybywających do Hiszpanii dwukrotnie wyższa
Wielu imigrantów dostaje się do Europy przez Ceutę - hiszpańską enklawę w Afryce. (Fot. Getty Images)
Liczba migrantów przybywających do Hiszpanii wzrosła w tym roku ponad dwukrotnie - oświadczył dyrektor Frontexu Fabrice Leggeri. Poinformował, że do Hiszpanii od początku roku do sierpnia dotarło prawie 14 tys. migrantów.
Reklama

"Odnotowaliśmy prawie 14 tys. przybyszów w Hiszpanii, z Maroka, z zachodnich części Maghrebu - ocenił Leggeri.

"Oznacza to, że liczba ta w tym roku wzrosła ponad 2,5 razy w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego" - dodał.

Jak wyjaśnił szef unijnej agencji ds. granic, liczba ta obejmuje osoby, które do Hiszpanii dotarły zarówno drogą morską, jak i lądową - przez granice z hiszpańskimi enklawami w Afryce, Ceucie i Melilli. Większość z nich to obywatele Maroka.

Dyrektor Frontexu dodał, że mimo wzrostu liczby migrantów napływających do Hiszpanii, szlak przez ten kraj jest na trzecim miejscu wśród najczęściej uczęszczanych przez uchodźców chcących przedostać się do Europy.

Leggeri poinformował również, że spadła liczba migrantów, którzy docierają do Europy z Libii, centralną częścią Morza Śródziemnego. Mimo to pozostaje ona najbardziej popularną wśród migrantów drogą - od początku roku przybyło nią na Stary Kontynent ponad 100 tys. osób.

Drugi najpopularniejszy szlak to trasa z Turcji do Grecji - w ten sposób do Europy dotarło od początku roku ok. 20 tys. ludzi. 

 

  Komentarze


  • Lulu
   12 września 2017, 09:04

   ale przepraszam gdzie on wszyscy chca jechac I osiedlic sie.czy ci ludzie na zdjeciu wygladaja jak syryjczycy? przeciez to czarni z afryki.Europa powoli znika z mapy prze UE I Makrele.dziekujemy Ci Europo.

  • Maroko
   12 września 2017, 10:46

   A czy w Maroko jest wojna?czy wy nie widzicie po co ci ludzie idą?!mamy pracować i płacić podatki a oni przychodzą aby tylko brać..do widzenia europo...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama