Lewandowski znów bez gola, Barcelona pokonała New York Red Bulls

Lewandowski miał kilka wyraźnych szans, ale wciąż nie trafił do siatki. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski nie strzelił gola, ale jego Barcelona pokonała New York Red Bulls 2:0 w ostatnim meczu towarzyskim podczas amerykańskiego zgrupowania. Polski piłkarz grał do 73. minuty. To jego trzeci z rzędu występ w 'Dumie Katalonii' - wciąż czeka na pierwsze trafienie.

Na stadionie Red Bull Arena w Harrison w New Jersey w ekipie gospodarzy wystąpił inny z polskich napastników - Patryk Klimala, który zagrał w pierwszej połowie.

Bramki dla Barcelony zdobyli Francuz Ousmane Dembele w 40. i Holender Memphis Depay w 87. minucie. Ten drugi zastąpił na boisku właśnie Lewandowskiego.

Prawie 34-letni polski napastnik miał kilka sytuacji, najwięcej ze swoich dotychczasowych meczów w nowym klubie. Zabrakło skuteczności, ale z drugiej strony fani Barcelony mogą się pocieszać, że Lewandowski jest aktywny, dochodzi do tych okazji. Jak podkreślają zagraniczni obserwatorzy, skuteczność też wkrótce przyjdzie.

"Lewandowski miał kilka wyraźnych szans, w 20., 24. i 58. minucie, ale kataloński debiutant wciąż nie trafił do siatki" - napisała francuska agencja AFP. Wcześniej występujący na razie z "dwunastką" na koszulce doświadczony napastnik zagrał w meczach z Realem Madryt (1:0) i Juventusem Turyn (2:2).

Spotkanie z New York Red Bulls było ostatnim sprawdzianem Katalończyków podczas tournée po Stanach Zjednoczonych.

Lewandowski, przez osiem lat piłkarz Bayernu Monachium, podpisał niedawno z Barceloną czteroletni kontrakt. Kosztował 45 mln euro plus 5 mln zmiennych. Klauzula wykupu została ustalona na 500 milionów euro. 5 sierpnia ma zostać oficjalnie zaprezentowany na stadionie Camp Nou.

Drużyna Xaviego Hernandeza sezon ligowy w Hiszpanii rozpocznie 13 sierpnia meczem u siebie z Rayo Vallecano. Wcześniej Barcelona zagra jeszcze towarzyskie spotkanie z meksykańskim Pumas UNAM - 7 sierpnia.