Lewandowski zachwyca! Strzela jak zaprogramowany

Bayern na pewno nie żałuje, że nabył Polaka (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski zdobył dwa gole dla Bayernu Monachium w wygranym meczu z Wolfsburgiem w finale towarzyskiego turnieju w Hamburgu. Reprezentant Polski strzelił cztery bramki w trzech meczach w barwach mistrza Niemiec.

Polak, który latem przeszedł do Bayernu z Borussii Dortmund, zapewnił zespołowi trenera Josepa Guardioli prowadzenie już w 4. minucie. Wykorzystał dośrodkowanie Francka Ribery'ego i uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali. W 15. minucie wynik podwyższył sprowadzony latem z Eintrachtu Frankfurt 20-letni defensywny pomocnik Sebastian Rode.

Pięć minut później polski napastnik strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Otrzymał podanie przed pole karne i precyzyjnym strzałem trafił do bramki. To jego czwarty gol w trzecim meczu podczas letnich przygotowań do sezonu. Tym samym Bayern wygrał towarzyski turniej Telekom Cup rozgrywany w Hamburgu.

Wcześniej Lewandowski zdobył gola w debiucie w Bayernie, w zakończonym remisem 1:1 sparingu z MSV Duisburg. Do bramki trafił również w sobotnim półfinale turnieju w Hamburgu, wygranym w rzutach karnych meczu z Borussią Moenchengladbach.

W barwach Wolfsburga w podstawowym składzie zagrał inny reprezentant Polski - Mateusz Klich.