Lewandowski nie zagrał przeciwko Piątkowi z powodu urazu

Cały mecz w barwach Milanu rozegrał Piątek. (Fot. Getty Images)
Nie doszło do starcia dwóch napastników piłkarskiej reprezentacji Polski w meczu towarzyskim rozegranym Kansas. W składzie Bayernu Monachium zabrakło Roberta Lewandowskiego, ale jego zespół pokonał AC Milan z Krzysztofem Piątkiem 1:0.

Kapitan "biało-czerwonych" awizowany był do podstawowego składu, ale ostatecznie nie wybiegł na boisko z powodu niegroźnego urazu mięśniowego. Polaka zastąpił 19-letni Jann-Fiete Arp, który latem przeniósł się do mistrza Niemiec z Hamburgera SV. O zwycięstwie Bawarczyków zadecydował gol Leona Goretzki w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Cały mecz w barwach Milanu rozegrał Piątek. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował w drugiej połowie Patrick Cutrone, który pojawił się na boisku w 58. minucie i od tego czasu włoski zespół grał trzema napastnikami. Cutrone nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Bayernu Svenem Ulreichem, który w przerwie zmienił Manuela Neuera.

To było ostatnie spotkanie Bayernu podczas rozgrywanego w USA turnieju International Champions Cup.

"Spędziliśmy w USA wspaniałe dni. Jesteśmy zadowoleni nie tylko z podróży, ale również z rozegranych meczów. Wciąż pokazujemy dobrą grę. Wykorzystaliśmy ten czas bardzo dobrze, więc teraz zawodnicy zasługują na dwa dni wolnego" - stwierdził trener Bayernu Niko Kovac.