Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra z Barceloną?

Robert Lewandowski wcześnie opuścił boisko w meczu Bayernu Monachium z RB Lipsk, w którym strzelił gola. (Photo by Boris Streubel/Getty Images)
Robert Lewandowski ma problemy z pachwiną i jego występ we wtorkowym meczu grupowym Ligi Mistrzów z Barceloną stanął pod znakiem zapytania. Napastnik Bayernu Monachium kontuzji nabawił się w trakcie spotkania Bundesligi z RB Lipsk (4:1), w którym strzelił bramkę z rzutu karnego.

"Robert poczuł napięcie w obrębie pachwiny. Jego zejście z boiska w 59. minucie było bardziej środkiem ostrożności niż koniecznością. Początkowo planowaliśmy taką zmianę dopiero w 79. minucie" - przyznał trener mistrzów Niemiec Julian Nagelsmann w rozmowie ze "Sky".

Na razie nic więcej na temat urazu Polaka nie wiadomo.

Kontuzji nabawił się także Serge Gnabry. W 42. minucie upadł na murawę i musiał opuścić boisko na noszach. "Tu chodzi o jakiś problem z plecami" - dodał szkoleniowiec.

Spotkanie Ligi Mistrzów z Barceloną zaplanowane jest na wtorek na godz. 21:00 (20:00 GMT) w Hiszpanii. W grupie grają też Dynamo Kijów i Benfica Lizbona.

Liga niemiecka: Lewandowski piłkarzem kolejki "Kickera"

Trener Anglii: "Szykujemy się na mecz z Polską, nie z Lewandowskim"

Prasa brytyjska: Lewandowski ostatnią przeszkodą na drodze Anglii do Kataru

El. MŚ: Polska zremisowała z Anglią 1:1