Lewandowski in Kicker's eleven

Polak jest wciąż jednym z najlepszych piłkarzy Bundesligi. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski has been chosen again to the 'Kicker' magazine's eleven. The Bayern Munich player in the inaugural series of the German Premier League scored two goals, including one from the penalty shootout, and his team drew at home with Hertha Berlin 2: 2.

Napastnik, który w środę skończy 31 lat, otrzymał notę 2 (skala 1-6, "jedynka" oznacza klasę światową).

Król strzelców poprzedniego sezonu w piątkowym meczu w Monachium trafił najpierw do siatki rywali w 24. minucie, gdy wślizgiem skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Serge'a Gnabry'ego. Z kolei w 60. minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Serba Marko Grujica na nim, doprowadzając do remisu 2:2.

Lewandowski (w 76. minucie został ukarany żółtą kartką) zdobył co najmniej jedną bramkę w meczu 1. kolejki Bundesligi po raz piąty z rzędu.

Polski napastnik jest jedynym zawodnikiem Bayernu, który trafił teraz do jedenastki kolejki "Kickera".

Najlepszym piłkarzem inauguracyjnej serii Bundesligi wybrano Austriaka Marcela Sabitzera z RP Lipsk (nota 1). Jego drużyna wygrała w niedzielę na wyjeździe 4:0 z beniaminkiem Unionem Berlin, którego bramki strzegł Rafał Gikiewicz.