Lewandowski for the third time in the "Kicker" eleven

Piłkarz Bayernu Monachium strzelił w sobotę dwa gole FC Koeln (4:0). (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski of Bayern Munich was in the best '11' of the magazine 'Kicker' for the third time this Bundesliga season.

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w trzeciej i 48. minucie gry. Goli mógł mieć więcej, ale w 62. minucie "oddał" wykonywanie karnego Philippe Coutinho. I Polak, i Brazylijczyk otrzymali notę 2 (skala 1-6, "jedynka" oznacza klasę światową). Obaj zostali wyróżnieni przez fachowe pismo.

31-letni reprezentant Polski już trzykrotnie - jako jedyny piłkarz Bundesligi - w tym sezonie trafił do "jedenastki kolejki" magazynu "Kicker".

W klasyfikacji najskuteczniejszych niemieckiej ekstraklasy Lewandowski wyprzedza Timo Wernera z RB Lipsk i Hiszpana Paco Alcacera z Borussii Dortmund - obaj mają po pięć bramek.

Tym razem najlepszym zawodnikiem kolejki wybrano Marcusa Thurama z Borussii Moenchengladbach, który przesądził o zwycięstwie 2:1 nad Fortuną Duesseldorf. Gospodarze przegrywali od 6. minuty, a Thuram, który na boisko wszedł w 67. minucie, strzelił bramki w 74. i 87.

W ekipie rywali do 79. minuty grał Dawid Kownacki - otrzymał przeciętną notę "4". Zdecydowanie lepiej spisał się brakarz Fortuny Zackary Steffen, którego eksperci "Kickera" wybrali do swej drużyny tygodnia.