Lekkoatletyczne HMP: Święty-Ersetic ze złotem i rekordem Polski na 400 m

Czas złotej medalistki 51,04 to rekord kraju. (Fot. Getty Images)
Justyna Święty-Ersetic została w Toruniu mistrzynią Polski w biegu na 400 m. Zwyciężyła czasem 51,04, który jest halowym rekordem Polski. Druga była Anna Kiełbasińska, a trzecia Natalia Kaczmarek.

Rywalizacja pań w biegu na 400 była ozdobą krajowego czempionatu w Toruniu. Przez zdecydowaną większą finałowego biegu prowadziła Kiełbasińska (SKLA Sopot), ale na ostatnich metrach szybsza była Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice).

Czas złotej medalistki 51,04 to rekord kraju. Poprzedni - z tego roku - należał do Kiełbasińskiej i wynosił 51,10.

Poziom finału na 400 był niezwykle wysoki. Druga na mecie Kiełbasińska osiągnęła rezultat 51,20, a trzecia Kaczmarek (KS AZS AWF Wrocław) - 51,24. Wszystkie trzy zawodniczki będą mogły reprezentować Polskę w biegu indywidualnym w halowych mistrzostwach świata w Belgradzie (18-20 marca).

Ostatnia sesja mistrzostw Polski w Toruniu jeszcze trwa.