Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lekarze do rodziców w UK: Zakażcie telefonów przy obiedzie i przed snem

Lekarze do rodziców w UK: Zakażcie telefonów przy obiedzie i przed snem
Lekarze radzą rodzicom wdrożyć kilka zasad, dzięki którym korzystanie z telefonu będzie bardziej higieniczne, zdrowe i bezpieczne. (Fot. Getty Images)
Rodzice powinni zakazać dzieciom używania telefonów przed snem oraz przy stole - brzmią pierwsze oficjalne wytyczne, dotyczące korzystania przez nieletnich z internetu i mediów społecznościowych. Opracowali je najlepsi lekarze w Wielkiej Brytanii.
Reklama

Czołowi brytyjscy lekarze radzą rodzicom wdrożyć kilka zasad, dzięki którym korzystanie z telefonu będzie bardziej higieniczne, zdrowe i bezpieczne. 

Oprócz wspomnianych zakazów korzystania z urządzeń elektronicznych przed snem i podczas posiłków, eksperci przypominają rodzicom, aby nigdy nie zakładali, że ich pociecha jest szczęśliwa, kiedy jej zdjęcie ukazuje się w internecie.

Lekarze wezwali również firmy technologiczne do opracowywania i wdrożenia narzędzi, które będą lepiej chronić dzieci w sieci. Chodzi m.in. o bardziej przejrzyste zasady korzystania z niektórych serwisów, poprawę weryfikacji wieku i udostępnianie zanonimizowanych danych do badań naukowych nad wpływem internetu na młodych ludzi.

Jednocześnie przyznali, że na razie nie ma wystarczających danych, żeby ustalić optymalny czas korzystania z telefonów przez dzieci, sugerując rodzicom, by to oni sami "próbowali znaleźć taką rozsądną granicę".

"Czas spędzony w internecie może być bardzo korzystny dla dzieci i młodzieży. To źródło wiedzy, informacji i wsparcia" - zauważa Sally Davies, dyrektor medyczny w Anglii. "Musimy jednak być czujni, a nasze wskazówki mają uczyć mądrego korzystania z internetu i chronić dzieci przez niebezpieczeństwem w sieci" - podsumowuje.

 

  Komentarze


  • Robi
   8 lutego, 12:35

   Dzieci wogule nie powiny korzystac z telefonu oraz unikac pomieszczen gdzie jest WFi .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama