Leicester draw with Arsenal as Chelsea and Watford win

Gol Vardy'ego w 84. minucie dał Leicester remis. (Fot. Getty Images)
Ten-man Arsenal weathered a late storm from Leicester to keep hold of a single point. Meanwhile, Leicester were dealt a blow to their hopes of a top four place as Chelsea clawed a 3-2 victory against Crystal Palace.

Kilka dni temu 33-letni Vardy był w centrum uwagi w angielskim futbolu, gdy w wygranym 3:0 meczu z Crystal Palace zdobył swoją setną oraz 101. bramkę w angielskiej ekstraklasie. Jego zespół odniósł wówczas pierwsze zwycięstwo po przerwie spowodowanej pandemią.

Wczoraj wieczorem piłkarze Leicester nie odnieśli zwycięstwa, ale doświadczony napastnik może mieć powody do satysfakcji. Jego gol w 84. minucie (sędzia czekał chwilę na decyzję VAR, czy nie było spalonego) dał bowiem gościom remis. To jego 22. gol w obecnym sezonie, dzięki czemu wciąż prowadzi w klasyfikacji strzelców Premier League.

Walka o koronę króla strzelców będzie zacięta, bowiem w pierwszej połowie bramkę dla "Kanonierów", swoją 20. w obecnym sezonie ligowym, zdobył Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

Ostatni kwadrans Arsenal grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla wprowadzonego chwilę wcześniej Edwarda Nketiaha.

W tabeli Leicester spadł na czwarte miejsce - 59 punktów. Siódmy Arsenal ma ich 50. Na trzecią pozycję, dzięki wygranej na wyjeździe 3:2 w derbach Londynu z Crystal Palace, awansowała Chelsea - 60.

Liverpool, który już wcześniej zapewnił sobie pierwsze od 30 lat mistrzostwo Anglii, zagra dzisiaj na wyjeździe z Brighton and Hove Albion.