Leicester City win eighth straight match, set new club record

Prowadzenie gościom w 20. minucie dał Jamie Vardy. (Fot. Getty Images)
Leicester City set a club record of eight successive top-flight wins after two goals from Jamie Vardy helped them to an impressive 4-1 English Premier League victory at Aston Villa yesterday.

Prowadzenie gościom w 20. minucie dał Jamie Vardy. W 41. podwyższył Kelechi Iheanacho, a tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla beniaminka zdobył Jack Grealish.

W drugiej połowie "Lisy" strzeliły kolejne dwa gole. W 49. minucie trafił Jonny Evans, a w 75. wynik ustalił Vardy. Blisko 33-letni napastnik w tym sezonie zdobył już 15 bramek i zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Leicester traci osiem punktów do prowadzącego Liverpoolu. "The Reds" już w sobotę wygrali na wyjeździe z AFC Bournemouth 3:0.

Maleją natomiast szanse Manchesteru City na trzeci z rzędu tytuł. Podopieczni trenera Josepa Guardioli również w sobotę ulegli u siebie Manchesterowi United 1:2 i od lidera mają już o 14 punktów mniej.