Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Legenda biegów narciarskich przejmuje polską kadrę

Legenda biegów narciarskich przejmuje polską kadrę
41-letni Bauer to trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich i dwukrotny wicemistrz świata. (Fot. Getty Images)
Trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich Czech Lukas Bauer został trenerem polskich biegaczy narciarskich - poinformował dzisiaj PZN. Umowa ma obowiązywać przez trzy sezony, a najważniejszy ma być start w igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.
Reklama

Sezon 2018/19 w wykonaniu biegaczy był bardzo słaby. Podczas mistrzostw świata w Seefeld najlepszym indywidualnym wynikiem biało-czerwonych było 30. miejsce Macieja Staręgi w sprincie techniką dowolną. W Austrii zawodnicy nie spodziewali się aż tak słabych rezultatów, a ich przyczyny upatrywali w zbyt późno zakończonym obozie wysokogórskim.

PZN postanowił zakończyć współpracę z trenerem Tadeuszem Krężelokiem i rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca. Owocne spotkanie z Bauerem prezes PZN Apoloniusz Tajner odbył już w kwietniu.

"Jestem w pełni zmotywowany, aby wykorzystać moje doświadczenie jako zawodnik oraz szef mojego maratońskiego zespołu i pomóc polskim biegaczom w osiąganiu coraz lepszych rezultatów. Moim celem jest przywrócenie Maćka Staręgi do czołówki światowej i regularnego punktowania w "30" Pucharu Świata. Chcę zbudować silny, polski zespół na nadchodzące igrzyska" - oświadczył Bauer, cytowany przez stronę internetową PZN.

"Cieszymy się, że Lukas zdecydował się podjąć rękawicę i współpracować z nami. Jest to niewątpliwie świetny zawodnik, ale także wysokiej klasy specjalista. Lukas będzie odpowiedzialny za kadrę narodową mężczyzn i jej wyniki, ale liczymy także, że będzie to impuls dla całego środowiska biegowego" - podkreślił Tajner.

41-letni Bauer to legenda czeskich biegów, trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich i dwukrotny wicemistrz świata. Odniósł 18 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, co przełożyło się m.in. na Kryształową Kulę w sezonie 2007/08 i dwa triumfy w prestiżowym cyklu Tour de Ski. Po zakończeniu profesjonalnej kariery w 2017 roku stworzył rywalizujący w maratonach narciarskich Team Bauer, w którym występują m.in. Jan Antolec i Paweł Klisz.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama