Leeds rozbiło Aston Villę. Asysta Mateusza Klich

Wszystkie bramki zdobył Patrick Bamford (drugi od prawej). (Fot. Getty Images)
Piłkarze Aston Villi po czterech zwycięstwach z rzędu przegrali wczoraj u siebie z Leeds United Mateusza Klicha 0:3 w meczu szóstej kolejki Premier League. Wszystkie bramki zdobył Patrick Bamford, a przy drugiej asystował mu polski piłkarz.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 55. minucie Bamford popisał się skuteczną dobitką po strzale Rodrigo. W 67. natomiast tuż przed polem karnym otrzymał podanie od Klicha i posłał piłkę w samo okienko. Wynik ustalił w 74. minucie sprytnym, technicznym strzałem z ok. 10 metrów.

Klich rozegrał całe spotkanie, a w doliczonym przez sędziego czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Mająca jeden mecz zaległy Aston Villa w tabeli jest druga. Leeds awansowało na trzecią pozycji. Prowadzi Everton, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Southamptonem Jana Bednarka.