Lazio Rzym zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów

Lazio zagra w przyszłym sezonie w eliminacjach Ligi Mistrzów (Fot. Getty Images)
Lazio Rzym wygrało z Napoli 4:2 (2:0) w ostatniej kolejce piłkarskiej Serie A i zagra w przyszłym sezonie w eliminacjach Ligi Mistrzów. Już wcześniej mistrzostwo Włoch zapewnił sobie Juventus Turyn.

Napoli po porażce ze stołeczną drużyną w końcowej tabeli zajęło piąte miejsce, a czwarte wywalczyła Fiorentina, która wygrała z Chievo Werona 3:0.

Nerwowo było w Neapolu, gdzie Lazio do przerwy prowadziło po bramkach Marco Parolo (33) i Antonio Candrevy (45+1). Po przerwie zaczął rozkręcać się Gonzalo Higuain. Argentyńczyk trafił w 55. i 64. minucie, a 12 minut później podszedł do rzutu karnego, który... przestrzelił. W ostatnich minutach Napoli pogrążyli Nigeryjczyk Ogenyi Onazi (85) i Niemiec polskiego pochodzenia Miroslav Klose (90+1).

Prowadzone przez Rafaela Beniteza Napoli potrzebowało w ostatnim meczu zwycięstwa, by wyprzedzić Lazio w tabeli. Sędzia pokazał w tym meczu dwie czerwone kartki. Najpierw ukarany nią został Parolo (62) ze stołecznej ekipy, a później Faouzi Ghoulam z Napoli.

To było też ostatnie spotkanie Beniteza na ławce trenerskiej drużyny z Neapolu. Hiszpański szkoleniowiec prawdopodobnie zajmie miejsce Carlo Ancelottiego w Realu Madryt.

Ciekawie było także w starciu Interu Mediolan z Empoli (4:3). Trzy punkty nie starczyły jednak utytułowanemu klubowi nawet do eliminacji Ligi Europejskiej.

Wicemistrz kraju Roma przegrał na pożegnanie sezonu z US Palermo 1:2, a Torino z Kamilem Glikiem w składzie rozgromiło Cesenę 5:0. Polski obrońca przebywał na murawie do 81. minuty i został zastąpiony przez Szweda Pontusa Janssena. Zespół z Turynu rozgrywki zakończył na dziewiątej pozycji z dorobkiem 54 punktów.

Mistrz Juventus Turyn, którego czeka jeszcze finał Ligi Mistrzów, grał w sobotę i zremisował z Veroną 2:2.

W końcowej klasyfikacji strzelców na czele jest dwóch zawodników - Argentyńczyk Mauro Icardi z Interu i Włoch Luca Toni z Verony w 38 kolejkach zdobyli po 22 gole.

"To był dla mnie szczególny sezon. Teraz nie wiem, co będzie dalej, bo nadal czuję się bardzo dobrze" - powiedział 38-letni Toni, który miał kończyć karierę. Ostateczną decyzję ma podjąć w najbliższych dniach.