Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lato wróciło na Wyspy! Synoptycy zapowiadają falę upałów po weekendzie

Lato wróciło na Wyspy! Synoptycy zapowiadają falę upałów po weekendzie
Londyńczycy tłumnie wyruszyli dziś do lokalnych parków, aby zażywać słonecznych kąpieli. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii korzystają od dziś z uroków dobrej pogody - temperatury w Londynie osiągnęły dziś 19 st. C., zachęcając wszystkich do spacerów na powietrzu i wizyt w pubowych ogródkach. Meteorolodzy zwracają jednak uwagę, że fala upałów ma dopiero nadejść i warto się do niej przygotować.
Reklama

Za nagłe ocieplenie pogody odpowiada ciepły front atmosferyczny, którego największymi beneficjentami będzie Londyn oraz południowa Anglia. Jest on jednak na tyle rozległy, że doprowadzi do wzrostu temperatur nawet w położonym na północy Glasgow.

Jak zauważają synoptycy, temperatury w ciągu najbliższych dni będą o 10 st. C. wyższe, niż zazwyczaj o tej porze roku. Kulminacyjnym dniem ma być czwartek, kiedy w Londynie słupki rtęci mogą pokazać nawet 24 st. C.

"Od poniedziałku temperatury będą ponadprzeciętnie wysokie. W wielu miejscach co prawda może spaść deszcz, ale będzie bardzo ciepło. We wtorek spodziewamy się w Londynie nawet 20 stopni. Środa i czwartek będą suche i słoneczne, z temperaturami sięgającymi 24 stopni" - przekazał na łamach serwisu Metro.co.uk prognostyk Craig Snell.

Eksperci od pogody odnotowują, że rok temu w tym samym okresie temperatury wynosiły 12-13 st. C.

Brytyjskie media już okrzyknęły prognozy "zapowiedzią fali upałów" zwracając uwagę, że w Londynie będzie cieplej niż w Atenach, Rzymie czy na Maladze.

 

  Komentarze


  • Willys
   14 kwietnia, 20:18

   Dwie ciemnoskóre "Brytyjki" pobiły Hiszpankę w metrze tylko dlatego,że rozmawiała po Hiszpańsku.Na Londynku cisza o tym.

  • Troll
   15 kwietnia, 01:24

   Willys martw sie o siebie

  • Kusmi
   15 kwietnia, 16:08

   Tępy baranie zjedz na dół a jest wszystko opisane o tej sytuacji. BOŻE CZY TY TO WIDZISZ?!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama