Late Robert Lewandowski winner sends Bayern Munich to DFB Cup second round

Autorem jedynej bramki w meczu Beyernu z Drochtersen był Robert Lewandowski. (Fot. Getty Images)
Bayern Munich began the hunt for a record-extending 19th DFB Cup title against fourth-tier side Drochtersen/Assel in a true battle of David vs. Goliath in the first round, settled by only one goal.

Polski napastnik, który we wtorek kończy 30 lat, trafił do siatki rywali w 82. minucie. Po strzale sprowadzonego latem Leona Goretzki zmienił kierunek lotu piłki, czym zmylił bramkarza rywali.

Bayern wystąpił w mocnym składzie, Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

Awans wywalczył również m.in. VfL Wolfsburg. "Wilki" pokonały na wyjeździe czwartoligowy SV Elversverg 1:0. Od 83. minuty w zespole gości grał Jakub Błaszczykowski.

Do sensacji doszło w Ulm, gdzie miejscowy SSV (kolejny przedstawiciel czwartej ligi) pokonał broniący trofeum Eintracht 2:1. W maju zespół z Frankfurtu wygrał w finale Pucharu Niemiec z Bayernem 3:1. Wówczas trenerem zwycięskiej ekipy był Chorwat Niko Kovac, który teraz prowadzi klub z Monachium.