Lampard suffers worst defeat by a Chelsea manager in first game in charge for 41 years

Frank Lampard (po lewej) zaliczył koszmarny debiut jako trener Chelsea. (Fot. Getty Images)
Frank Lampard began his tenure as Chelsea boss in the worse possible way with a 4-0 defeat at the hands of Manchester United at Old Trafford.

Pierwszy gol padł w 18. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Marcus Rashford. 21-letni napastnik "Czerwonych Diabłów" zdobył tego popołudnia dwie bramki - w 67. minucie efektownie opanował piłkę po długim podaniu od Francuza Paula Pogby i bez problemu wykończył sytuację sam na sam.

Kilkadziesiąt sekund wcześniej rodak Pogby Anthony Martial wykorzystał dośrodkowanie Brazylijczyka Andreasa Pereiry z lewej strony i trafił do siatki z kilku metrów. Wynik ustalił w 81. minucie debiutujący w Premier League 21-letni Daniel James.

Znacznie gorzej swój debiut na ławce trenerskiej Chelsea wspominać będzie Frank Lampard, były znakomity piłkarz tego klubu. Jego podopieczni po pierwszej kolejce są przedostatni w tabeli.

We innych wczorajszych meczach Arsenal Londyn wygrał na wyjeździe z Newcastle United 1:0, a Leicester City zremisowało u siebie z Wolverhampton Wanderers 0:0. Zwycięską bramkę dla "Kanonierów" zdobył jeden z królów strzelców ubiegłego sezonu Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.