LaLiga: Real Madrid move close to top with win over Valladolid

Casemiro strzelił dla Realu jedynego gola we wczorajszym meczu. (Fot. Getty Images)
Real Madrid are back within touching distance of the top of LaLiga after they punished another Atletico Madrid slip against Levante on Saturday by beating Real Valladolid 1-0.

"W ekipie Los Blancos dziewięciu nieobecnych. Dziewięciu nieobecnych" - podkreślono na stronie internetowej dziennika "Marca".

Trener Zinedine Zidane nie miał tego dnia do dyspozycji m.in. kapitana Sergio Ramosa, napastnika Karima Benzemy czy pomocnika Edena Hazarda. W kadrze nie mogli też znaleźć się Marcelo, Eder Militao, Dani Carvajal, Rodrygo, Alvaro Odriozola i Fede Valverde.

Zdziesiątkowany zespół ze stolicy długo męczył się z przedostatnim w tabeli rywalem, ale w końcu zdobył bramkę po stałym fragmencie w 65. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Niemiec Toni Kroos, a najlepiej do główki wyskoczył Brazylijczyk Casemiro. Po tym trafieniu tempo spotkania zupełnie osłabło i żadna z drużyn nie stworzyła sobie już ani jednej dogodnej okazji.

We wcześniejszym wczorajszym spotkaniu Atletico poniosło drugą w tym sezonie ligową porażkę. Podopieczni argentyńskiego trenera Diego Simeone niespodziewanie ulegli u siebie Levante 0:2. To była ich pierwsza porażka na własnym stadionie od 1 grudnia 2019 roku.

Pierwsza bramka padła w 30. minucie. Niektóre źródła (m.in. agencje AP i EFE) przypisały ją kapitanowi Levante Jose Luisowi Moralesowi, choć inne uznały ją za samobójcze trafienie obrońcy Mario Hermoso. Tak oceniono m.in. na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek.

Wynik ustalił w doliczonym czasie drugiej połowy rezerwowy Jorge de Frutos - trafił do bramki opuszczonej przez słoweńskiego bramkarza Jana Oblaka, który pobiegł na połowę rywali, aby wesprzeć ofensywę przy rzucie rożnym.

Atletico ma 55 punktów po 23 meczach, Real zgromadził 52 w 24. Na trzeciej pozycji jest Barcelona, która rozegrała 22 spotkania i ma 46 "oczek". Dzisiaj Katalończycy podejmą Cadiz.